sallar
24 دی 1401 - 16:10

تشکیل جلسه اضطراری برای مدیریت امدادرسانی در برف و کولاک کشور

جلسه اضطراری برای مدیریت امدادرسانی در برف و کولاک کشور در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، صبح امروز با حضور یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال احمر و محمودی سرپرست سازمان امداد و نجات، جلسه اضطراری ویدئو کنفرانسی با مدیران عامل و معاونین امداد استان‌های متأثر از برف و کولاک با محوریت روند امدادرسانی در مناطق درگیر در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات برگزار شد.

سلیمانی، گفت: با توجه به برودت هوا و افت فشار گاز شهری، جمعیت هلال‌احمر به عنوان مجموعه خدمت رسان در کنار مردم حضور دارد و تمهیدات لازم را با دستگاه‌های مرتبط برای ایجاد یک وحدت رویه در ارائه خدمات انجام داده است.

وی با قدردانی از زحمات شبانه روزی نیروهای امدادگر و نجاتگر در سراسر کشور، ادامه داد: هلال احمر همواره در حوادث و بحران‌ها حضور جدی و فعال داشته و در حال حاضر با توجه به متأثر شدن استان‌ها از شرایط جوی، تمام توان عملیاتی و لجستیکی در سراسر کشور بسیج شده‌اند تا بهترین خدمات در کوتاه‌ترین زمان به مردم ارائه شود.

وی افزود: در راستای کمک به مردم در شهرها و روستاها برنامه ریزی‌هایی با کمک سایر ارگان‌ها انجام شده تا با همکاری و مشارکت همه دستگاه‌ها و مردم از این برهه به سلامتی عبور کنیم‌.

هلال‌احمر پشتوانه مردم

محمودی، سرپرست سازمان امداد و نجات هم در این جلسه گفت: از دیدگاه مردم، جمعیت هلال‌احمر به عنوان مجری و پشتوانه قوی در زمان حوادث است، کارکنان و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر با حداقل امکانات و نفرات، بالاترین خدمات رسانی را دارند و ضروری است در تصمیم گیری‌ها، برنامه ریزی‌ها وتخصیص بودجه به این نکته توجه شود.

در شروع جلسه گزارشی از وضعیت جوی و روند امدادرسانی در استان‌ها متأثر توسط مرتضی مرادی پور معاون عملیات سازمان امداد و نجات ارائه شد و برخی از مدیران عامل گزارش خود را در خصوص نحوه امدادرسانی در مناطق صعب العبور و گرفتار در برف کولاک ارائه دادند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 976633