sallar
10 آذر 1401 - 14:44

آمادگی واحدهای سریع الاستقرار درمان اضطراری برای پاسخ به سوانح

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر از آمادگی واحدهای سریع الاستقرار درمان اضطراری در همه استان‌های کشور برای پاسخ بهداشتی و درمانی به سوانح در عملیات‌های داخلی و بین المللی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پیمان نامدار از آمادگی واحدهای سریع الاستقرار درمان اضطراری در همه استان‌های کشور برای پاسخ بهداشتی و درمانی به سوانح در عملیات‌های داخلی و بین المللی خبر داد و گفت: پس از یک سانحه در صورت تخریب امکانات بهداشتی و درمانی و یا کاهش ظرفیت آن‌ها، سامانه‌های درمان اضطراری هلال احمر در سراسر کشور آماده برپایی می‌شوند. این سامانه‌ها در سه سطح برپا می‌شوند که مردم معمولاً همه آن‌ها را بیمارستان صحرایی می‌نامند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر خاطرنشان کرد: هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تنها جمعیت ملی مسلمان در دنیاست که شریک فدراسیون جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر در پاسخگویی درمان اضطراری در سوانح بین المللی است و تاکنون در مأموریت‌های مختلفی در سوانح خارج از کشور شرکت کرده‌است.

وی گفت: هم‌اکنون همه جمعیت‌های استانی مجهز به سامانه درمان اضطراری و تیم‌های عملیاتی مرتبط با آن هستند.

نامدار در پایان تاکید کرد: اعضای تیم‌های درمان اضطراری، پزشکان، پرستاران، ماما و کارشناسان بهداشت محیط و تغذیه هستند که همگی آن‌ها به صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم‌داشت مادی با هلال احمر همکاری می‌کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 891626