sallar
09 آذر 1401 - 12:49

اعلام لیست پزشکان واجد شرایط برای حج 1402 تا دو هفته آینده

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: تا دو هفته آینده لیست پزشکان واجد شرایط برای حج سال آینده به صورت رسمی اعلام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، طاهر درودی معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر درباره برنامه ریزی‌های این مرکز برای اعزام تیم پزشکی به مراسم حج ۱۴۰۲ گفت: برنامه ریزی مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر برای انجام فریضه حج ۱۴۰۲ شروع شده و کمیته سلامت مرکز پزشکی نیزی از حدود ۳ ماه قبل تشکیل شده و برنامه ریزی خود را آغاز کرده است.

درودی با بیان اینکه بررسی دستور العمل های معاینات و ارائه خدمات به زائران که توسط پزشکان باید انجام شود در حال بهروزرسانی و آماده سازی است ادامه داد: کلیات این دستور العمل ها در طول سال یکسان است و جزئیات آن با توجه به مقتضیات زمان تغییر می‌کند.

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با بیان اینکه فهرست کامل داروهای مورد نیاز در حج نیز در حال بروزرسانی است تاکید کرد: با توجه به تغییر فصل و بیماری‌هایی که ممکن است در عربستان به وجود بیاید این لیست دارویی را هر سال به روزرسانی می‌کنیم.

درودی ادامه داد: لیست داروهای موجود برای متخصصین با تجربه که در سال‌های گذشته با ما همکاری کرده اند ارسال شده است و منتظر هستیم که نظرات پیشنهادی در حوزه تخصصی خودشان را به ما ارائه کنند.

به گفته این مقام مسئول؛ تا دو هفته آینده، حدوداً پایان آذرماه این لیست به روزرسانی می‌شود تا لیست‌های نهایی را در اختیار داشته باشیم.

درودی درباره لیست پزشکان مرکز پزشکی نیز گفت: لیست پزشکان هم در حال آماده شدن است. تا دو هفته آینده لیست پزشکان واجد شرایط برای حج سال آینده را به صورت رسمی اعلام خواهیم کرد. روند آماده سازی و هماهنگی برای انتخاب نیروهای بیمارستان مکه از یک ماه بعد شروع می‌شود.

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت حاطرنشان کرد: تعداد پزشکان و تیم درمانی ضریبی از تعداد زائران است و چون تعداد زائران هنوز از سوی عربستان اعلام نشده، تعداد تیم پزشکی که باید اعزام شود هنوز مشخص نیست. ولی به طور معمول بین ۱.۵ تا ۲ برابر ظرفیت پیش بینی شده و با فرض اعزام کامل زائران، تیم درمانی را آماده می‌کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 889869