sallar
31 شهریور 1401 - 15:52

توجه به سلامت زندانیان یک امانت است

مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندان‌ها گفت: توجه به سلامت زندانیان به عنوان امانتی که در اختیار سازمان زندان‌ها گذاشته شده و مقوله بهداشت و درمان به عنوان یکی از سیاست‌های سازمانی و شاخص کار زندانبانی مورد تاکید است.

دکتر ناصر سلیمانی در حاشیه بازدید اعضای کمیته کشوری ایدز از زندان مرکزی شیراز، ضمن ارزیابی اقدامات در حوزه کاهش آسیب و کنترل اچ آی وی و هپاتیت و سل، گفت: توجه به سلامت زندانیان به عنوان امانتی که در اختیار سازمان زندان‌ها گذاشته شده و مقوله بهداشت و درمان به عنوان یکی از سیاست‌های سازمانی و شاخص کار زندانبانی مورد تاکید است.

او گفت: در تعامل با دانشگاه‌های علوم پزشکی و مرکز بهداشت شهرستان‌ها برخی از نیازمندی‌های بهداشت و درمان زندان‌ها را می‌توان تأمین و در این مسیر تحقق اهداف سازمانی را میسر کرد.

سلیمانی با اشاره به اینکه از زندان‌های فسا، مرودشت و اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی و بهداری زندان مرکزی شیراز بازدید شده است، گفت: امکانات و تجهیزات مطلوبی در این زندان‌ها به ویژه در زندان مرکزی شیراز در حوزه بهداشت و درمان اعم از آزمایشگاه، کلینیک مثلثی، متادون درمانی و بخش‌های مختلف وجود دارد و اقدامات خوبی نیز در زمینه کنترل اچ آی وی انجام شده که مورد حمایت گلوبال فاند است.

مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندان‌ها گفت: تأمین نیروی انسانی و تجهیز کلینیک‌های مثلثی از اقداماتی است که توسط گلوبال فاند انجام شده و همچنین ۲۰۸ اتاق ایزوله در سطح زندان‌های کشور مجهز شده است.

او، بر اعمال و رعایت نظم و انضباط در واحد‌های بهداشت و درمان و اجرای دستورالعمل‌های سازمانی تاکید کرد و گفت: توجه ویژه به غربالگری زندانیان ورودی، سلامت جسم و روان زندانیان، غربالگری و پایش آنان و بهداشت محیط زندان‌ها مورد توجه سازمان است.

مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندان‌ها همچنین فرآیند‌های انجام کار در حوزه‌های مختلف بهداشت و درمان را بررسی و تذکرات و توصیه‌های لازم را به عوامل مربوطه ارائه کرد و در پایان این بازدید با تعدادی از زندانیان ملاقات، و از نزدیک نحوه ارائه خدمات به آنان را مورد بررسی قرار داد.

باشگاه خبرنگاران جوانفارسشیراز

شناسه خبر: 751783