sallar
06 مرداد 1401 - 18:49

بارندگی مانسونی عصر امروز در کوه‌چنار بخیر گذشت/ خسارت در بخش کشاورزی و آبگرفتگی معابر در کوه‌چنار

بارش‌های رگباری در کوه‌چنار عصر امروز آغاز و در مدت زمان حدود نیم ساعت ۱۷ میلی متر بارندگی داشت که باعث آبگرفتگی برخی خیابان‌ها، معابر و قسمت های مختلف شهرستان شد.

محمود هاشمی سرپرست فرمانداری شهرستان کوه‌چنار در گفتگو با خبرنگار فارس با اشاره به اینکه با حضور میدانی در مناطق مختلف شهرستان از نزدیک مشکلات را رصد می‌کنیم گفت: بارش‌های رگباری در کوه‌چنار عصر امروز آغاز و در مدت زمان حدود نیم ساعت ۱۷ میلی متر بارندگی داشت.

وی گفت: بارش‌ها در این شهرستان باعث آبگرفتگی معابر و چند خانه در شهر قائمیه از جمله محله اولاد کوهپیرایه،  فلکه امام و همچنین در محور بوشهر و پل حاجی آباد شد.

هاشمی ادامه داد: در شهر قائمیه آب از پل کنار داروخانه فلاحت زاده سرازیر و وارد بلوار و باعث آبگرفتگی چندین مغازه شد.

سرپرست فرمانداری کوه‌چنار گفت: در فلکه امام شهر قائمیه نیز بارندگی باعث آبگرفتگی و برای لحضاتی رفت آمد دچار مشکل شد و آب وارد مغازه‌های اطراف شد.

هاشمی با بیان اینکه پل حاجی اباد در مسیر قائمیه به بوشهر نیز دچارآبگرفتگی شد و در حال حاضر مسیر آزاد و به حالت عادی است افزود: در روستای تره‌دان نیز چندین باغ و زمین کشاورزی دچار آبگرفتگی و خسارت شد.

براساس پیش‌بینی هواشناسی، بارش‌های رگباری ناشی از فعالیت جریان‌های مانسون اقیانوس هند طی روزهای پنجشنبه تا شنبه هفته آینده در منطقه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ ج

منبع: فارس
شناسه خبر: 486042