sallar
06 مرداد 1401 - 08:34

آخرین وضعیت بارش‌ها در استان کرمان| ۱۴ گرفتار در سیل زرند نجات یافتند/ امدادرسانی به ۱۱۰۰ نفر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از رهاسازی ۱۴ نفر گرفتار در سیل در زرند خبر داد و گفت: تا کنون امدادرسانی به قریب هزار و ۱۰۰ نفر متاثر از سیل‌های اخیر در استان انجام شده است.

- اخبار استانها -رضا فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به اینکه در سومین روز امدادرسانی به سیل زدگان در استان کرمان قرار داریم، اظهار داشت: در حال حاضر قریب 240 نفر از امدادگران جمعیت هلال احمر استان کرمان در قالب 49 تیم امدادونجات در مناطق حادثه دیده استان درگیر امداد و نجات هستند.

کرمانوی با بیان اینکه تا کنون به نزدیک هزار و 100 نفر از مردم گرفتار در سیل در استان امدادرسانی شده و کسانی که نیاز بوده اسکان داده شده و یا رهاسازی شدند، گفت: آخرین رهاسازی ما ساعت 1:30 بامداد امروز در شهرستان زرند انجام شد که 12 نفر نجات پیدا کرده و دو نفر هم به بیمارستان منتقل شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اینکه هر جا هم که ضرورت بوده اقلام زیستی و امدادی در اولین فرصت در اختیار مردم گداشته شده است، افزود: تمامی نیروهای امدادی و عملیاتی این جمعیت در سراسر استان در آماده باش کامل به سر می‌برند.

وی از آماده باش تیم امدادهوایی هلال احمر خبر داد و گفت: تاکنون چندین محموله از اقلام امدادی و بسته‌های غذایی به شهرستان‌های جنوب، شرق و غرب استان ارسال شده است.

آخرین وضعیت بارش‌ها در استان کرمان| اکثر رودخانه‌ها سیلابی شدند/‌ قطع راه ارتباطی 65 روستا/ 10 روستا برق ندارند

آخرین وضعیت بارش‌ها در استان کرمان| اکثر رودخانه‌ها سیلابی شدند/‌ قطع راه ارتباطی 65 روستا/ 10 روستا برق ندارندجزئیات آخرین خسارات سیلاب‌ها در استان کرمان/ بر گستره و شدت بارش‌ها در استان افزوده می‌شود

جزئیات آخرین خسارات سیلاب‌ها در استان کرمان/ بر گستره و شدت بارش‌ها در استان افزوده می‌شودطوفان جنوب استان کرمان را درنوردید/ کاهش دید افقی به کمتر از 10 متر

طوفان جنوب استان کرمان را درنوردید/ کاهش دید افقی به کمتر از 10 مترفلاح با بیان اینکه نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر در شهرستان‌های ارزوئیه، کهنوج، عنبرآباد، جیرفت، منوجان، قلعه گنج، رودبارجنوب، فاریاب، رابر، بافت، زرند، انار، سیرجان و شهربابک در حال امدادرسانی هستند، ادامه داد: در پی وقوع بارندگی‌های شدید در نقاط مختلف استان؛ امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان کرمان تا کنون با ارزیابی و امدادرسانی در 34 شهر و روستا به یک هزار و 81 نفر خدمات امدادی ارائه کردند.

وی با اشاره به اینکه نیروهای جمعیت هلال احمر استان کرمان با تمام توان در خدمت مردم بوده و خوشبختانه تا این لحظه هیچ تلفاتی در استان نداشتیم، گفت: تمامی دستگاه‌های استان پای کار هستند و از مردم انتظار داریم همچنان به هشدارها توجه داشته باشند.

انتهای پیام/511/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 481899