sallar
20 دی 1401 - 22:50

منادی: کمیسیون آموزش از برنامه‌های تحولی دانشگاه فرهنگیان حمایت می‌کند

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، گفت: کمیسیون آموزش از برنامه‌های تحولی برای تقویت دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی حمایت می‌کند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، علیرضا منادی سفیدان در تشریح نشست امروز(سه‌شنبه 20 دی) کمیسیون آموزش، تحقیقات  و فناوری مجلس، عنوان کرد: دستور کار امروز کمیسیون در خصوص ارائه گزارش دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی درباره اقدامات انجام شده و برنامه‌های آتی بود که با حضور رؤسای دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی برگزار شد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیسیون آموزش مجلس با توجه به اساسنامه دانشگاه تربیت دبیر فنی شهید رجایی که آن را در تهران پیش‌بینی کرده، در پی آن است که این دانشگاه‌‎ها در هر استان‌ توسعه یابد و حداقل در 4 الی 5 منطقه کشور به صورت منطقه‌ای فعال شوند.

وی تصریح کرد: با توجه به گزارش ارائه شده به کمیسیون، روند توسعه این دو دانشگاه رو به ارتقا و رشد ارزیابی شد، کمیسیون از برنامه‌های تحولی ارائه شده به ویژه از سوی رئیس دانشگاه فرهنگیان حمایت می‌کند.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، کمبود فضا، اساتید و هیأت علمی و ورودی به دانشگاه فرهنگیان را از جمله مسائلی دانست که دانشگاه فرهنگیان با آن‌‎ها مواجه بوده و رئیس دانشگاه فرهنگیان نیز برای آن‌ها برنامه دارد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 968979