sallar
09 مرداد 1401 - 15:54

هشدار دوباره درباره سامانه بارشی در استان تهران

مدیر‌کل مدیریت بحران استانداری تهران از صدور هشدار زرد تداوم سامانه بارشی در استان تهران خبر داد و گفت: منطقه اثر، نیمه شمالی استان تهران و ارتفاعات پیش‌بینی شده است.

- اخبار اجتماعی -به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ حامد یزدی مهر عصر امروز از صدور هشدار زرد تداوم سامانه بارشی در استان تهران توسط سازمان هواشناسی خبر داد و اظهار کرد: منطقه اثر این هشدار نیمه شمالی استان تهران و ارتفاعات پیش‌بینی شده است.

خبرگزاری تسنیممدیر‌کل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به اینکه زمان شروع سامانه از فردا دوشنبه 10 مرداد تا سه‌شنبه 11 مرداد ماه پیش‌بینی شده است، گفت: وقوع رگبار و رعد و برق، در نواحی مستعد احتمال بارش تگرگ و وزش باد شدید از مخاطراتی است که انتظار وقوع آن را خواهیم داشت.

یزدی‌مهر ضمن توصیه در خصوص عدم توقف در حاشیه رودخانه‌ها و بستر مسیل‌ها اضافه کرد: احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی و جاری شدن آب در معابر وجود دارد لذا از همه شهروندان می‌خواهیم ضمن اجتناب از اتراق در کنار رودخانه‌ها و خودداری از فعالیت‌های کوهنوردی نسبت به ترددهای درون و برون شهری احتیاط لازم را داشته باشند.

وی درباره جا‌به‌جایی عشایر، پاکسازی دهانه پل‌ها و آبروها، احتمال برخورد صاعقه نیز هشدار داد و گفت: شهروندان با توجه به پیش‌بینی وزش باد در خصوص عدم توقف و پارک خودرو در اطراف درختان و ساختمان‌های نیمه‌کاره توجه جدی داشته باشند.

مدیر‌کل مدیریت بحران استانداری تهران درباره استحکام سازه‌های نیمه‌کاره نیز هشدار داد و تأکید کرد: مردم در خصوص احتمال سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی نیز توجه ویژه داشته باشند تا خدایی ناکرده شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

یزدی‌مهر با بیان اینکه امدادرسانی به نواحی سیل‌زده استان تهران همچنان ادامه دارد، گفت: مدیریت بحران استان تهران با توجه به پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌های قبلی با تمام قوا در صحنه امدادرسانی و بازگشت اوضاع به شرایط قبلی در تلاش است و این اطمینان را به همه مردم می‌دهیم که تا امدادرسانی کامل در کنار مردم سیل‌زده خواهیم ماند.

اعزام نیرو و تجهیزات شهرداری تهران به مناطق سیل‌زده یزد

اعزام نیرو و تجهیزات شهرداری تهران به مناطق سیل‌زده یزدموافقت شورای شهر تهران با هزینه‌کرد شهرداری برای مشارکت در مراسم اربعین

موافقت شورای شهر تهران با هزینه‌کرد شهرداری برای مشارکت در مراسم اربعینحضور بیش از 500 نیروی شهرداری تهران تا بازگشت شرایط عادی در امامزاده داوود(ع)

حضور بیش از 500 نیروی شهرداری تهران تا بازگشت شرایط عادی در امامزاده داوود(ع)انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 506829