sallar
31 شهریور 1401 - 13:04

۲.۵ درصد ساختمان‌های خراسان جنوبی مناسب‌سازی شده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه تنها  ۲.۵ درصد ساختمان‌های استان  مناسب‌سازی شده است گفت: طرح شهر بدون مانع به صورت پایلوت در شهرستان‌های فردوس و بشرویه در حال اجرا است.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، علیرضا عباس زاده ظهر امروز در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان اظهار داشت: نگاه مدیران به مناسب سازی  باید از حالت اداری به حالت وجدانی تغییر یابد.

خبرگزاری تسنیمبیرجندبیرجندمعاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: ارزیابی مدیران دستگاه‌های اجرایی در زمینه مناسب سازی، تنها سالی یکبار در جشنواره شهید رجایی  رقم می‌خورد که ظرفیت بالایی محسوب نمی‌شود.

وی با تأکید بر اینکه حادثه در کمین است و معلولیت ممکن است هر لحظه  برای هر کسی اتفاق بیفتد، متذکر شد: مدیران می‌توانند با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود، فضای دستگاه اجرایی تحت مدیریت خود را مناسب سازی کنند.

‌بهزیستی به تنهایی ‌متولی مناسب‌سازی معابر نیست

‌بهزیستی به تنهایی ‌متولی مناسب‌سازی معابر نیستجبران عقب‌ماندگی 10 ساله در حوزه مناسب‌سازی در دولت سیزدهم

جبران عقب‌ماندگی 10 ساله در حوزه مناسب‌سازی در دولت سیزدهم200میلیارد تومان برای مناسب‌سازی منازل مددجویان بهزیستی اختصاص یافت

200میلیارد تومان برای مناسب‌سازی منازل مددجویان بهزیستی اختصاص یافتمعاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: بر اساس گزارش‌های موجود تنها  2.5 درصد ساختمان‌های استان  مناسب‌سازی شده که این مهم نشانگر آن است که در این زمینه باید کارهای بیشتری صورت گیرد.

به گفته وی بر اساس میانگین کشوری 22 در هزار نفر در سطح کشور نیازمند خدمات مناسب سازی هستند اما در استان خراسان جنوبی از هر 36 در هزار به این امکانات نیاز دارند که از آمار کشوری نیز  بالاتر است.

عباس زاده با بیان اینکه در زمینه نحوه واگذاری زمین به جانبازان و معلولین واجد شرایط نهضت ملی مسکن، در شورای مسکن استان تصمیم گیری خواهد شد تصریح کرد: این امکان وجود دارد که در شهرهای بیرجند و قاین که این طرح به صورت طبقاتی در حال اجراست نیز در صورت تأمین زمین توسط اداره کل راه و شهرسازی، در قالب گروه‌های ساخت و به صورت مناسب سازی شده، زمین در اختیار افراد واجد شرایط قرار گیرد.

وی متذکر شد: اطلاعات آماری افراد مشمول که در نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند باید توسط اداره کل بهزیستی به تفکیک شهرستانی در اختیار اداره کل راه وشهرسازی قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی به اجرای شهر بدون مانع به صورت پایلوت در فردوس و بشرویه اشاره کرد و  اظهار داشت: شهر بدون مانع بر اساس برنامه زمان بندی و توسط  دو شهردار خوش سلیقه، خوش ذوق و کاربلد در شهرهای فردوس و بشرویه درحال اجراست لذا شهرداران این دو شهر نتایج فعالیت‌هایشان را در قالب بندهای عملکردی به معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ارائه کند تا جهت اجرا به سایر شهرداری ها اعلام شود.

عباس زاده افزود: جلسه آتی شورای فنی استان به مناسب سازی اختصاص دارد تا بر اساس مصوبات این شوراها، دستگاه‌های اجرایی در اجرای مواد قانونی مناسب سازی پیوست‌ها را در نظر بگیرند.

انتهای پیام/252/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 751696