sallar
14 آذر 1401 - 15:13

برگزاری جلسه دولت لبنان بعد از کش و قوس‌های فراوان

وزرای دولت موقت لبنان امروز نشست شورای وزیران را به ریاست نجیب میقاتی برگزار کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جلسه دولت لبنان امروز بعد از کش و قوس‌های فراوان و گمانه‌زنی‌هایی که در خصوص تحریم آن مطرح می‌شد، با حضور 17 وزیر برگزار شد.

«نجیب میقاتی» نخست‌وزیر دولت موقت لبنان در ابتدای این نشست طی سخنانی اعلام کرد، این جلسه یک نشست استثنائی و ویژه درمورد پرونده بیمارستان‌های لبنان و امور مربوط به سلامت و بهداشت شهروندان و بیماری‌های خاص مانند سرطان است.

وی افزود، همه ما به صورت داوطلبانه و طبق قانون اساسی در این جلسه شرکت کرده‌ایم و ملزم به همکاری با یکدیگر هستیم. ماموریت ما هرچقدر هم سخت باشد آن را انجام خواهیم داد و مجددا بر لزوم انتخاب سریع رئیس جمهور تاکید می‌کنیم.

روز گذشته نجیب میقاتی بعد از فراخوان برای تشکیل جلسه دولت در روز دوشنبه مجددا از وزرا خواست تا برای بررسی پرونده‌های اصلی مرتبط با سلامت شهروندان که نیاز به تصمیم‌گیری فوری دارد، در این نشست مشارکت کنند.

نجیب میقاتی گفت، من در فراخوان برای تشکیل جلسه دولت به وظیفه خودم عمل می‌کنم و با توجه به شناختی که از وزرا در طول دوره گذشته دارم و با احساس میهن‌دوستی آنها آشنا هستم معتقدم که نشست روز دوشنبه با مشارکت گسترده وزرا برگزار خواهد شد.این جلسه درحالی برگزار شد که شماری از احزاب لبنانی از جمله جریان آزاد ملی آن را مغایر با قانون اساسی می‌دانند و تاکید دارند که دولت موقت صلاحیت برگزاری چنین نشست‌هایی را ندارد.
انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 898214