sallar
14 آذر 1401 - 12:34

روش جدید و عجیب وزارت ورزش؛ هوا کردن مجمع انتخابی در روز برگزاری!

تکلیف رئیس فدراسیون اسکواش قرار بود امروز مشخص شود که این اتفاق نیفتاد تا دوباره این فدراسیون با سرپرست به کار خود ادامه دهد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، انتخابات فدراسیون اسکواش قرار بود صبح امروز با حضور محمد پولادگر معاون وزیر ورزش و سایر اعضای مجمع برگزار شود، اما در شرایطی عجیب و غریب به انجام نرسید تا بلاتکلیفی یکی از فدراسیون‌های ورزشی همچنان ادامه داشته باشد.

دو هفته قبل بود که مجید جلیلی قاضی‌زاده دبیر مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکواش اسامی نهایی نامزدهای واجد شرایط جهت احراز پست ریاست فدراسیون را اعلام کرد و گفت که مجمع انتخاباتی با حضور امیر عزیزی‌پور، بابک فقیر و پیروز هاشمی ارس برگزار خواهد شد.

اعلام این خبر بدان معنا بود که انتخابات سه کاندیدای تایید صلاحیت شده دارد و هر سه نفر می‌توانند در مجمع شرکت کنند. با این وجود صبح امروز و در آغاز مجمع انتخباتی از سوی پولادگر اعلام شد که عزیزی‌پور تایید صلاحیت نشده و نمی‌تواند شرکت کند. همین مسئله جنجال‌آفرین شد و نزدیک به 21 نفر از اعضای مجمع محل برگزاری انتخابات را ترک کرد تا مجمع از رسمیت بیفتد و انتخابات لغو شود.

 

در حاشیه همین اتفاقات عنوان شد که کاندیدای مورد نظر وزارت ورزش رأی لازم برای ریاست را نداشته و به همین دلیل هم عدم تایید صلاحیت عزیزی‌پور به یکباره مطرح شده؛ آن هم در حالی که دبیر مجمع 12 روز قبل نام عزیزی‌پور را در بین نامزدهای ریاست اعلام کرده بود.

بیش از 10 فدراسیون هم اکنون با سرپرست اداره می‌شوند و درست در زمانی که قرار بود تکلیف یکی از آنها مشخص شد، به بهانه‌ای عجیب این اتفاق نیفتاد تا بلاتکلیفی اسکواش و تداوم دوران سرپرستی‌اش ادامه داشته باشد.

تایید تا عدم تایید صلاحیت نامزدهای ریاست، اتفاقی است که در فاصله چند روز تا برگزاری انتخابات آنها اعلام می‌شود و بر همین اساس نیز فدراسیون‌ها رسماً کاندیداها را معرفی می‌کنند؛ درست همان اتفاقی که در فدراسیون اسکواش نیز رخ داد و دبیر مجمع روز 2 آذر اسامی سه نامزد ریاست را اعلام کرد.

اینکه در فاصله چند دقیقه تا آغاز رای‌گیری به یکباره از سوی معاون وزیر اعلام می‌شود یکی از نامزدها تایید صلاحیت نشده، یکی دیگر از شاهکارهای وزارت ورزش طی ماه‌های اخیر است؛ شاهکاری که پیش از این سابقه نداشته و به نظر نمی‌رسد در آینده نیز مشابه آن رخ بدهد.

بدون شک چنین تصمیم‌گیری‌ها اول به وزارت ورزش و پس از آن به بدنه ورزش کشور آسیب می‌زند و باعث می‌شود با تداوم بلاتکلیفی فدراسیون‌ها، ورزشکاران دلسرد شده و از ورزش فاصله بگیرند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 897968