sallar
09 مرداد 1401 - 07:15

معاون استاندار یزد، مشکلات زرتشتیان آسیب دیده از سیل را بررسی کرد

یزد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با حضور در جمع تعدادی از همشهریان زرتشتی، مسائل و مشکلات جاری شدن سیل در محل زندگی آنها را بررسی کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری یزد، علی‌اکبر عزیزی در ادامه سرکشی میدانی از مناطق مختلف حادثه دیده ناشی از سیل در شهرستان یزد در محله نصرآباد و جمع همشهریان زرتشتی حضور یافت.

وی ضمن گفت و گو با زرتشتیان ساکن در این محله و اطلاع از مشکلات آنان بر تسریع روند خدمات رسانی و رفع مسائل آنان تاکید کرد و گفت: مسئولان در قبال تمامی شهروندان و هم استانی‌ها از جمله اقلیت‌های مذهبی احساس تکلیف کرده و تمام همت خود را برای بازگرداندن آرامش به آنان به کار گرفته‌اند.

در این سرکشی میدانی تعدادی از زرتشتیان و سایر شهروندان به طرح مسائل و مشکلات خود و ضرورت رسیدگی و کمک پرداختند که مقرر شد توسط دستگاه های اجرایی مرتبط در استان یزد اقدام مناسب و به موقع صورت گیرد.

حدود ۶ هزار هموطن زرتشتی در استان یزد زندگی می‌کنند .

بارش شدید باران و جاری شدن سیل بامداد روز جمعه در استان یزد موجب آبگرفتگی شدید معابر شهری، مسدود شدن برخی راههای مواصلاتی، تخلیه برخی روستاها ، تخلیه بافت تاریخی شهر یزد و بروز خسارت به تاسیسات زیربنایی این استان شد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 502976